TAKAMPEL, senempire, 1800-talets mitt. Höjd 71 cm.

Förgylld mässing och brons. För åtta ljus. Diameter 53 cm.

Borrhål efter elektrifiering. Repor och märken. Ytskikt med slitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK