Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

MATSALSMÖBLEMANG, 5 delar, Alf Svensson, Bjästad, stämpelmärkt.

Teak. Bord med utdragsskivor, 4 stolar. Bordet med rektangulär skiva, underliggande utdragbara skivor. Längd 123 (total längd 222) bredd 82, höjd 74 cm. Stolarna med stegrygg, stoppad sits, kopplade ben.

Bruksslitage, smärre repor och fläckar, utdragsskivorna med repor och något avvikande färg på faneren. Benen med smärre skavmärken.

Lähtöhinta
3 000 SEK