FÅTÖLJ, "Pulkka", Ilmari Lappalainen för Asko, Finland, 1900-talets fjärde kvartal.

Stomme i skiktlimmad björk. Lös sits med klädsel i orangerött tyg. Höjd 74, sitthöjd 33 cm.

Slitage. Klädseln sliten och med hål.

Lähtöhinta
1 500 SEK