Helfranska band med klotrygg och guldpräglad text. Marmorerat band. Tryck av A Börtzells Tryckeri AB å papper från fionpappersbrukens försäljnings AB Stockholm 1927.
Ryggar med skador och slitage. Ej genomgångna.