SEKRETÄR, rokokostil. 1900-tal. Pall medföljer.

Fanerat med bl a mahogny. Svängda former, lådor i uppsats under stenskiva och gallerstaket. Utdragbar partiellt läderklädd skrivskiva. Längd 74, bredd 52, höjd 95 cm.

Fanérskador, bruksslitage. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK