PARTI PORSLIN, 7 delar, Kina, 1900-tal

Två vinkoppar, höjd ca 5 cm. Ett rökelsekar, längd ca 9 cm. Två skålfat i olika storlekar, diam ca 9,5 - 14,5 cm. En miniatyrvas samt en snusflaska, höjd ca 5,5 resp ca 6 cm. Polykrom dekor av växter och figurer.

Slitage. Märken, fläckar. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK