KORG, silver. Troligen Ivan Kuzmich Yashin, Moskva 1895. Vikt ca 543 gram.

Oval form med handtag. Invändigt förgylld. Höjd inklusive uppfällt handtag 18,5 cm, längd ca 25 cm.

Slitage. Smärre bucklor vid fotringen.

Lähtöhinta
7 000 SEK