BYRÅ, sannolikt Tyskland, 1700-tal.

Fanerad i mahogny, stomme i ek. Två dörrar med lådliknande fronter och nyckelskyltar av ben utan låsbarhet. Bakom dörrarna utdragslådor av ek. Dekor av bl a tandstavslist. Höjd 85, längd 127, bredd 60 cm.

Slitage. Fläckar. Skador, bl a saknas en del av en nyckelskylt. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK