GRÄDDKANNA, silver, Fredrik & Wilhelm Zethelius, Stockholm, 1840. Vikt ca 195g.

Rund for. Vegetativ dekor. Snirklig hänkel. Höjd 14cm.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK