CHIFFONJE/SEKRETÄR, sengustaviansk, 1800-talets början.

Björk. Tre lådor samt skrivklaff. Kanneleringar. Bredd 92, djup 42, höjd 125cm.

Bruksslitage. Låst, bara nedersta lådan öppningsbar, snäpplås. Fanerskador. Sprickor. Repor. Listdel saknas Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK