TRÄDGÅRDSMÖBLER, ett par fåtöljer samt bord, Mönsteryd Anderstorp, 1900-talets första hälft.

Stolar med sits i trä, samt genombruten dekor. Bord med pelarfot. Fåtöljerna höjd ca 83 cm. Bordets diameter ca 75, höjd ca 72 cm. Endast fåtöljer märkta.

Bruksslitage, repor och märken/mindre missfärgning. Bordet ej märkt, detta då endast möjligen Anderstorp. Färgbortfall på armlän på både fåtöljerna. Färgbortfall på bordet.

Lähtöhinta
5 000 SEK