PICKELHUVA, läder och metall, Sverige, omkring år 1900.

Prydd med lilla riksvapnet. Längd ca 25 cm.

Slitage. Lädret med skador. Smärre anlöpningar, mindre bucklor. Enstaka dekordelar saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK