BOK, "Teckningar av Johan Tobias Sergel", Malmö, 1945, numrerad 98/200.

"Teckningar av Johan Tobias Sergel, ett urval reproduktioner i färgfaksimil, tontryck och svarttryck...", färgfaksimilreproduktioner, utgivare John Kroon, AB Malmö Ljustryckerianstalt, Malmö 1945. Mått 57x 44 cm.

Bruksslitage. Mindre fläckar, något gulnade blad. Skador på band. Spår av skadedjur. Ej fullt genomgången.

Lähtöhinta
1 500 SEK