JARDINJÄR, silver och glas. CG Hallberg, Stockholm 1896. Nyrokoko. Silvrets vikt ca 446 gram.

Riklig dekor av bl a växter och bladrankor. Insats av slipad kristall. Höjd 16, längd 41 cm.

Insatsen med nagg. Bruksslitage. Silvret oputsat.

Lähtöhinta
6 000 SEK