STOLAR, ett par, sengustavianska, Lindome, omkring år 1800.

Vitmålade stommar. Genombruten rygg med girland och nollgaller. H-kryss. Stoppade sitsar med domestik.

Bruksslitage, fläckar, mindre sprickor och skador. Tyg saknas. Smärre spår av skadedjur. Renoverade och kompletterade.

Lähtöhinta
3 000 SEK