SPELBORD, 1800-tal.

SPELBORD, 1800-tal.

Vitmålat trä. En låda i sarg. Fällbar skiva. Längd 45 (utfälld 91), bredd 90, höjd 72 (utfälld 70) cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, några skador och sprickor. Krackelyrer. Låda med källardoft. Renoverat och kompletterat. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK