Ateljé Lyktan

(Ruotsi, Grundat 1934)
Ateljé Lyktan
(Ruotsi, Grundat 1934)

BORDSLAMPOR, 3 st, "Simris", Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Rund läderklädd fot. Skärm i lackerad metall. Ställbar ljusarm. Två ljuspunkter vardera. Etikettmärkta. Höjd bla 45 cm.

Ej funktionstestade. Bruksslitage. Några repor. Läder med repor och fläckar. Ett raster saknas samt ett med skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK