SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft.

Fanerad med björk. Fyra lådor varav den övre med nedfällbar front och bakomliggande skrivinredning. Beslag av ben. Höjd 102, bredd 114 djup 52 cm. Nyckel saknas.

Repor och märken. Fanerskador och fanerlagningar. Renovering på kantor. Låset på tre lådor saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK