611243

BROSCHER, 2 st, 18K guld, andra hälft 1900-tals. Vikt ca 5,77 g.

Brosch, spänne formad med små sötvattenspärla, G Dahlgren & Co, Malmö, Sverige, 1951. Höjd 3,8 cm.
Brosch, band formad med svensk import stämpel. Höjd 3,2 cm.

Missfärgning, bruksslitage, mindre repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK