SAMEKNIV, signerad Johannes Lauri, Rovaniemi, 1900-tal.

Ben och läder. Skinn med tryckt dekor av Lapplands landskapsvapen. Balja med dekor av renar. Bladet signerat. Längd 25 cm.

Bruksslitage. Märken. Huggmärken i bladet.

Lähtöhinta
2 000 SEK