KANAPÉ, rokokostil, 1900-tal.

KANAPÉ, rokokostil, 1900-tal.

Lätt svängd sarg och ben i skuren dekor. Svart klädsel från Christian Lacroix med stoppad samt löstagbar sits (med kardborreband). Kudde och pöl medföljer. Bredd 72, längd 140, höjd 96 cm.

Bruksslitage. Senare klädsel. Spår av färg.

Lähtöhinta
4 000 SEK