MATBORD/SOFFBORD, engelsk stil, 1900-talets mitt.

Mahogny. Oval skiva. Fyrdelad pelarfot. Höj och sänkbart med två iläggsskivor. Längd 104, bredd 75, höjd 63 cm. Två iläggsskivor. Bredd 40 cm vardera. Iläggsskivorna ej fanerade.

Ställvis repor och slitage. Fläckar. Nötmärken.

Lähtöhinta
2 000 SEK