612550

HÄNGE, 18K guld, diamanter, emalj, stämplad WAB, 750, ryska stämplar.

I form av ägg. Randdekor av diamanter delvis fattade i silver. Rosatonad guillocherad emalj. Hängets längd inkl. ring ca 23 mm.

Obetydligt slitage. Emalj med ställvis hård nötning.

Lähtöhinta
8 000 SEK