DRYCKESKANNA, silver, CG Hallberg, Stockholm 1949. Vikt ca 1216 g.

Cylindrisk. Invändigt förgylld. På tre kulfötter. Dekor av lagerblad och vikingaornament. Höjd 25 cm.

Inskription i botten. Några mindre repor.

Lähtöhinta
12 000 SEK