SOCKERSKRIN, silver, Gustaf Fredrik Richter, Stockholm 1831. Vikt ca 537 g.

Oval form. Delvis godronnerad. På fyra ben av ymnighetshorn. Bård av margueriter. Höjd 16. Längd 18 cm Nyckel finns.

Ett ben med lagning. Några mindre repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK