Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

LÄSFÅTÖLJ, senempire, 1800-talets mitt.

Fanerad. Svängd rygg. Fast stoppad klädsel. Hjultrissor i mässing. Hål i armlän för bokstöd.

Bokstöd saknas. Fanerskador. Sprickor. Smutsig klädsel.

Lähtöhinta
4 000 SEK