SCHACKSPEL med KLOCKA, porslin, bla Gardner, Verbilki, Moskva, 1900-talets andra hälft

Schackbrädet tvådelat, 32 spelpjäser i svart respektive gult
Storlek totalt 44 x 38 cm.

Obetydligt slitage. Klocka ej funktionstestad. Tillverkningsdefekter i godsett.

Lähtöhinta
2 000 SEK