MÖSSPLÅT, till paradmitra, för Peter III livgrenadjärer förgylld mässing, Ryssland, 1756-62.

Mässing. Med Rysslands riksvapen. Höjd 29, bredd 21cm.

Slitage. Skador. Bucklor. Bortfall. Emaljskador. Repor. Veck.

Alkuperä - Provenienssi

Von Rosen-familjen, Åkerö slott.

Lähtöhinta
8 000 SEK