KONTORSSTOL, EA 217/Softpad, Charles and Ray Eames, , Herman Miller, USA.

High back. Mörkbrunt skinn, fyrdelad centralfot, snurrbar. Märkt Herman Miller och "Mar 1 1982". Baksidan klädd i smårutig brun ull.

Slitage. Klädsel med skador, repor.

Lähtöhinta
10 000 SEK