TAKLAMPA, troligen Werner Schou för Coronell Electro, Danmark, 1960-70-tal.

Böjda kopparlameller i tre etage uppfästade på metallringar. Höjd exklusive sladd ca 23, diameter ca 43 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Repor på lamphållaren.

Lähtöhinta
3 000 SEK