GRAVFIGURIN, lergods, Kina, möjligen Tang.

Stående kvinnogestalt, rester av bemålning. Höjd 20,5 cm. Fodral medföljer.

Slitage, nagg, avslag, smuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK