COLLIER, 2 st, samt ARMBAND och ÖRHÄNGEN, silver, bl.a Arvo Saarela, Enköping, omkr 1900-talets mitt. Totalvikt ca60g.

Collierernas längd ca 43 resp ca 60 cm. Armbandets längd ca 19 cm. Örhängenas längd ca 2,5 cm.

Slitage. Repor, märken. Armbandet med defekt låsanordning, trol saknas delar.

Lähtöhinta
2 000 SEK