STOLAR, 4 st, troligen Charlotte Perriand, 1970-talet.

Uppsättning av fyra stolar, troligen prototyp av Charlotte Perriand för Les Arcs skidort. Stomme av stålrör med sits i svart skinn. Höjd 85 cm.

Slitage. Repor och märken. Rostangrepp.

Lähtöhinta
10 000 SEK