BESTICK, 76 snarlika delar, silver, 1960-tal. Total vikt med stålblad ca 2500 g.

Modell Kungsholm. 5 bordsgafflar (18), 6 bordsknivar med stålblad (20), 7 bordsskedar (18), 4 smörgåsgafflar (14/15), 6 smörgåsknivar med stålblad (17,5), 11 dessertskedar (13/15), 2 smörknivar med stålblad (16,5), 11 kaffeskedar (11) samt 24 teskedar (12).

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
7 000 SEK