SKÅL, silver, Mema, 1900-talets andra hälft. Vikt ca 488 g.

Delvis godronnerad. Konturerat brätte med bladdekor. På fyra claw and ball fötter. Höjd 14. Diameter 19 cm.

Några obetydliga repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK