BESTICK, 20 delar, silver, David Andersen, Norge, 1900-talets andra hälft. Vikt ca 430 g.

Modell Ringebu. 6 dessertskedar (14), 6 smörgåsgafflar (14), 2 salladsbestick (18 och 21), 2 kaffeskedar (10,5), slev (12, 2 sillgafflar (11 och 12) samt sillkniv (11).

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK