SEXTANT i SCHATULL, Reynolds & son Ltd, London, omkring 1900.

I schatull fanerad med mahogny. Schatullets mått längd 27,5, bredd 25, höjd 14cm.

Slitage. Anlöpningar. Ej fullständigt genomgången. Ej funktionstestad. Märken och repor. Schatull med skador. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK