TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).

5 st med likadan dekor, resten olika. Famillerose-dekor. Diameter 6 till 25 cm.

Skador. Lagningar. Naggar.

Lähtöhinta
1 500 SEK