BYRÅ, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Rak form, rektangulär skiva med avfasade hörn av belgisk marmor. I fronten tre. Intarsiadekor av stilleben samt fleur de lis. Bronsbeslag. Bredd 104 cm, djup 50 cm, höjd 80 cm.

Slitage, repor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK