LÄSLAMPA, rokokostil, 1800-talets slut.

Bronserad metall. För två ljus. Med ställbar skärm. Höjd ca 52 cm.

Slitage, repor och märken/stötmärken. Skärm med skador. Smuts. Hål efter tidigare elektrifiering.

Lähtöhinta
2 000 SEK