MASKINTELEGRAF, 1900-talets första hälft. JC Krohn & Sons A/S Bergen, Norge.

Opolerad mässing och stål. Instrumenttavlan märkt Bergen J.C Krohn & Sons Ship Norway. Höjd ca 93 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
5 000 SEK