ELGITARR, Ibanez RS 1300, Japan, 1900-talets andra hälft.

"Roadstar II Series". Kropp och huvud i rödlackerat trä. Stämskruvar, pickup, stall samt vridbara reglage i förgylld metall respektive plast. Längd ca 100 cm. Inkl brunt hardcase. Svajarm medföljer separat.

Bruksslitage. Repor, fläckar, stötmärken. Ställvis bortnött förgyllning. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK