KÅSA, silver, Johan Leffler, Falun, 1780. Vikt 62 g.

Oval form. Livet drivet i bucklor omgivna av punsad dekor. Handtag med dekor av byst. Längd 13 cm.

Bruksslitage. Lagningar. Mindre inristning och smärre bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK