SOCKERSKRIN, silver, Olof Hagrelius, Mariefred, empire, 1827, vikt 948 gram.

Ovalt, delvis godronnerat, uppburet av mytologiska varelser. På locket ekollon med kvist. Längd 17, höjd 20 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage, smärre buckla på kanten vid locket. Lagning vid insida av lock. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK