Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BÄGARE, silver, Petter Zettersteen, Norrköping 1712-1744. Vikt ca 100 g.

Konisk. Delvis förgylld. Tvärräfflad fot. Lambrekäng bård. Monogram. Höjd 10. Diameter 9 cm.

Bristning i fot. Några mindre bucklor. Instabil.

Lähtöhinta
3 500 SEK