Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
617379

RING, 23K guld samt briljantslipad diamant ca 0,35 ct, L Bökman, Stockholm, omkring sekelskiftet 1900. Vikt ca 4,49 g.

Troligen silver infattningen. Kvalitet H-I/P1-2. Inskription. Storlek 17,25/54.

Slitage. Mindre repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK