HATTASK, läder, 1800-tal.

HATTASK, läder, 1800-tal.

Läder. Invändigt klädd med bomullstyg. Locket med präglade initialer I P och S N. Höjd ca 29, längd ca 36 cm.

Slitage. Fläckar. Skador. Saknar stängningskläpp.

Lähtöhinta
1 500 SEK