MATGRUPP, 13 delar, K.A. Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft.

Bord, två karmstolar, tio stolar. Fem iläggsskivor med sarg à 50 cm vardera. Stolar med genombruten rygg och balusterbricka, lösa stoppade sitsar. Plakettmärkta. Två löstagbara stödben. Bordets diameter 120 cm. Bordets totala längd inkl. skivor ca 370 cm.

Slitage. Repor och märken. Klädsel med fläckar.

Lähtöhinta
25 000 SEK