PARTI FÖRGYLLT SILVER, 31 delar, bl a I Sundström, Stockholm, 1800/1900-tal. Vikt 445 g.

Tolv kaffeskedar av I Sundström, Stockholm, 1920. 18 moccaskedar med växtdekor och franska silverstämplar, 1800/1900-tal. En tårtspade med tyska stämplar och svensk kattfotstämpel, 1900-talets första hälft. Längd 10,5-25,5 cm. Etuier medföljer.

Bruksslitage, anlöpningar. Visst slitage av förgyllning.

Lähtöhinta
2 000 SEK