SÄNGBORD, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Målat trä, kannelerade överkragade ben. Skåpsdörr med bakomliggande låda. Stenskiva. Längd 49, bredd 37, höjd 69 cm.

Bruksslitage, senare målning. Ett sängbord med fanersläpp på baksidan.

Lähtöhinta
3 000 SEK